Rozwiązania w kuchni

Przy produkcji mebli kuchennych korzystamy w ciekawych rozwiązań proponowanych przez takie firmy jak BLUM, PEKA, REJS. Dzięki temu nasze meble charakteryzują się bogactwem możliwości ciekawych rozwiązań w kuchni w różnych grupach cenowych. Poniżej zostały przedstawione niektóre z nich.

SZUFLADY

Naszym kuchniom towarzyszą niezawodne okucia firmy BLUM – posiadające dożywotnią gwarancję. W kuchni w opcji standardowej nasza firma oferuje szuflady METABOX. Charakteryzują się one metalowymi bokami, grubym dnem i dobrym systemem jezdnym. Są one stabilne nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 30 kg. METABOX może być wyposażony w BLUMOTION, czyli system, dzięki któremu szuflada zamyka się delikatnie i cicho.

Szuflady METABOX sprawdzają się także w przedpokoju, łazience, biurze czy meblach sklepowych.

Wyższą klasą odznaczają się szuflady TANDEMBOX. To sprawdzony system szuflad ze stali, który łączy w sobie estetyczny wygląd, pełny wysuw, cichą i płynną pracę oraz delikatne zamykanie.

TANDEMBOX ANTARO charakteryzuje wyraźna, prostokątna forma – czy to w postaci szuflady z relingiem, czy szuflady z wysokimi elementami dekoracyjnymi. Dopasowane kolorystycznie komponenty podkreślają purystyczne wzornictwo produktu.

TANDEMBOX INTIVO oferuje niezliczone możliwości indywidualnego projektowania szuflad. Elementy dekoracyjne BLUM ze szkła lub imitacji skóry umożliwiają dowolne projektowanie boków szuflad. Do wyboru jest szkło gładkie bez nadruku oraz szkło zdobione wzorem BLUM lub własnym.

Uruchom my intivo

TANDEM to system krytych prowadnic o szerokim zastosowaniu przy zachowaniu płynnego ruchu i wysokiego komfortu obsługi.

ORGA-LINE

ORGA-LINE to system organizacji wewnętrznej, pozwalający, aby nawet w szerokiej i wysokiej szufladzie zachwycał porządek przy zachowaniu dostępu do całej zawartości.

ORGA-LINE do szuflad z wysokim frontem to poprzeczne i podłużne listwy, które można dowolnie dopasować w szufladzie, aby przejrzyście przechowywać garnki, miski, pokrywki, pojemniki.

ORGA-LINE do szuflad za pomocą pojemników z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub przegródek troszczy się o dobry wygląd i bezpośredni dostęp do zawartości szuflady. Można je dowolnie układać, a pojemniki z łatwością wyjmować i myć w zmywarce.

SYSTEM PODNOŚNIKÓW DO SZAFEK GÓRNYCH

Nowoczesna kuchnia obfituje w szafki górne z frontami uchylanymi do góry. Oprócz standardowych podnośników gazowych, klienci mogą wybierać w systemach podnośników frontów firmy BLUM. Charakteryzują się one komfortem obsługi i swobodą ruchów użytkownika kuchni. BLUMOTION zapewnia delikatne i ciche zamykanie.

ANENTOS HF do frontu uchylno-składanego – wysokie, duże, dwuczęściowe fronty. Aventos HF zatrzymuje front na dowolnej wysokości, dzięki temu jest on zawsze w zasięgu ręki.

AVENTOS HS do frontu uchylno-nachodzącego – idealny do dużych, jednoczęściowych frontów, wyjątkowy komfort ruchu.

AVENTOS HL – podnośnik do średnich i wysokich szafek górnych oraz wnękowych, powyżej których znajdują się jeszcze inne fronty. Ponadto, zapewnia on nieograniczony dostęp do wnętrza szafki.

AVENTOS HK – jednoczęściowy fronty otwierany do góry, nie wymaga dużej przestrzeni nad szafką

AVENTOS HKS – dla wysokiego komfortu obsługi w przypadku małych, lekkich frontów uchylnych

ROZWIĄZANIA DO SZAFEK NAROŻNYCH

Większość kuchni posiada przynajmniej jedną szafkę narożną. By była jak najlepiej wykorzystana, można zastosować różne rozwiązania.

SZAFKA NAROŻNA 90x90cm

W tych szafkach najczęściej stosuje się koła obrotowe - ¾ koła, obrotowa D, pełne koło, z hamulcem i regulacją wysokości. Pozwalają one na obracanie całej zawartości szafki. Zapewniają pełny dostęp, bez konieczności przerzucania innych przedmiotów, gry jakaś patelnia czy pokrywka skryła się na końcu szafki.

Do bardziej nowoczesnych rozwiązań należy KARUZELA REVO 90 firmy PEKA. Ten zaawansowany system składa się do środka i obraca wraz z półkami. Mechanizm umożliwia kontrolowanie przebiegu ruchu we wszystkich fazach – od łagodnego otwarcia przez obrót do automatycznego zamknięcia. Półki obracają się razem z frontami.

W przypadku szafki ślepej pomocne są Corner Front, Magic Corner Comfort oraz Półki LE MANS.

W przypadku CORNER FRONT wnętrze szafki podzielone jest na dwie części. Pierwsza wyjeżdża razem z frontem, podczas gdy druga podjeżdża do otworu szafki. Wszystko to na prowadnicach z cichym domykiem.

W przypadku MAGIC CORNER COMFORT obie te części wyjeżdżają na zewnątrz.

Dla fanów designerskich kształtów polecamy półki Le Mans , które łączą w sobie optymalne wykorzystanie miejsca z przejrzystością i komfortem. Każda z półek oddzielnie wysuwa się na zewnątrz szafki. Znajdą w nim miejsce wszystkie garnki i każdy z nich będzie łatwo dostępny.

CARGA PODBLATOWE

Cargo podblatowe to kolejny sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz lepszy dostęp to wnętrza szafki. Są różnej szerokości – 15, 20, 30, 40 i 50 i 60cm. Ich zastosowanie zależy od szerokości i miejsca, w którym znajdują się w kuchni. Węższe przy zlewie służą głównie jako szafka na środki czystości, tabletki do zmywarki, gąbki itp. Te same użyte przy płycie grzejnej znajdą zastosowanie jako miejsce na przyprawy w pojemniczkach i butelkach. Szersze świetnie sprawdzą się jako miejsce na soki, słoiki czy sypkie produkty spożywcze.

Inną możliwością jest wyposażenie szafki w szufladę wewnętrzną. Wówczas dolna wyjeżdża razem z frontem, górna wewnętrzna wysuwana jest oddzielnie w razie potrzeby.

CARGO WYSOKIE

W strefie przechowywania zapasów przydatna jest szafka wysokości lodówki. Poniżej trzy opcje jej wyposażenia:

CARGO

SZUFLADY WEWNĘTRZNE

INDYWIDUALNA KONSTRUKCJA